Podziękowania dla nauczycieli

Nauczyciele z ZSP nr 1 zostali wyróżnieni za swoją bezinteresowną pracę w Międzyszkolnym Klubie Młodzieżowym. Dla dzieci, które nigdzie nie wyjechały w trakcie wakacji, stworzyli Akademię Czasu Wolnego.

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych wyróżniono nauczycieli z ZSP nr 1. Statuetki w podziękowaniu za wakacyjny wolontariat wręczył im burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz oraz przewodniczący Rady Gminy Bogdan Ferenc.
- To, że podczas wakacji Międzyszkolny Klub Młodzieżowy cieszył się dużą popularnością, jest tylko i wyłącznie zasługą osób, które poświęciły swój urlop i w ramach wolontariatu, bezinteresownie włączyły się w życie gminy. To pokazuje, że warto się angażować – podkreślał Bartosz Romowicz, dziękując nauczycielom za ich wakacyjną pracę.

Wśród osób wyróżnionych znaleźli się: Katarzyna Banach, Anna Ciślik-Kaszany, Anna Gołojuch, Katarzyna Ożóg, Małgorzata Socha, Kinga Szewczyk, Ewa Szymanek, Marcin Kamiński i Michał Kaleta.

W trakcie wakacji w MKM stworzono Letnią Akademię Czasu Wolnego, która cieszyła się ogromna popularnością. W trakcie trzech dziesięciodniowych turnusów, odbywały się zajęcia muzyczne i językowe (Marcin Kamiński – muzyka, Katarzyna Banach – język niemiecki); plastyczne (Małgorzata Socha i Ewa Szymanek); zajęcia artystyczne i wycieczki (Kinga Szewczyk - zajęcia aktorskie, Katarzyna Banach i Michał Kaleta – zajęcia terenowe); oraz zajęcia sportowe (Katarzyna Ożóg i Anna Ciślik-Kaszany). Dodatkowo, dzięki uprzejmości dyrektora basenu, dzieciaki mogły za darmo korzystać z miejskiej pływalni.

Międzyszkolny Klub Młodzieżowy w Ustrzykach Dolnych został utworzony z inicjatywy burmistrza Bartosza Romowicza i Młodzieżowej Rady Gminy w marcu 2017 roku. Jego głównym celem jest integracja dzieci i młodzieży z terenu gminy Ustrzyki Dolne. W trakcie roku szkolnego odbywały się tam korepetycje, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz zajęcia integracyjne i warsztaty, podczas których młodzież mogła rozwijać swoje zainteresowania. Międzyszkolny Klub Młodzieżowy działa dzięki sponsorom, wśród których są mieszkańcy gminy Ustrzyki Dolne i Urząd Miejski.

Fot. i tekst: Gazeta Bieszczadzka/bieszczadzka24.pl