Konkurs 'Źródła Strwiąża' dobiegł końca

Ustrzycka młodzież zakończyła prace nad konkursem plastycznym Źródła Strwiąża. Przez ostatni miesiąc dzielnie pracowali nad ilustracjami do legendy o powstaniu źródeł naszej rodzimej rzeki.

Teraz nadszedł czas na odpoczynek i wyczekiwanie werdyktu jury. Obrady zapowiadają się burzliwie, ponieważ poziom prac jest wyrównany i bardzo wysoki. Na konkurs wpłynęło mnóstwo prac z obu ustrzyckich szkół i przedszkoli. Prace wykonywali uczestnicy w wieku od 5 do 16 lat. Uczniowie i wychowankowie pracowali podczas lekcji plastyki i zajęć artystycznych w swoich szkołach i przedszkolach.

Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Jak pisaliśmy na początku, poprzez takie inicjatywy, chcemy popularyzować regionalizm i tworzyć więzi młodych z regionem.
Serdecznie dziękujemy Dyrektorom Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 – Narciarskiej Szkoły Sportowej: Pani Krystynie Jasińskiej i Panu Bogdanowi Zwaryczowi za umożliwienie nam przeprowadzenia konkursu. Podziękowania składamy również na ręce Pani Dyrektor Przedszkola Nr 1 - Beaty Maciołek oraz Pani Jolanty Molek – Dyrektor Przedszkola Nr 2. Pragniemy także podziękować nauczycielom plastyki oraz wychowawcom klas 0-3 za cierpliwość, zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu konkursu.